Usługi

Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe w Dentosferze odbywa się zawsze bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym, które poprzedzone jest znieczuleniem dziąsła żelem, aby ukłucie było prawie niewyczuwalne.

Leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi (czyli naczyń i nerwów) zęba i wypełnieniu kanałów materiałem idealnie do tego stworzonym, czyli gutaperką. Czasami taki ząb należy wzmocnić jeszcze wkładem, onlayem lub koroną w zależności od stopnia zniszczenia korony.

Leczenie kanałowe, inaczej endodontyczne, to działanie wymagające wyjątkowej staranności i precyzji. Prawidłowo przeleczone zęby mogą posłużyć na wiele lat. Źle przeleczone kanały lub nie przeleczone w ogóle, mimo wskazań, mogą być przyczyną powstawania silnych dolegliwości i stanów zapalnych, niekiedy zagrażających życiu. Dlatego leczenia kanałowego nie wolno bagatelizować. Trzeba też powiedzieć, że na powstanie stanu zapalnego istotny wpływ ma ciepło, dlatego często pacjenci, którzy zaniedbali leczenie kanałowe, szukają ratunku w letnie dni czy podczas urlopu.

Jak wygląda leczenie kanałowe?

1

leczenie kanalowe 1

chory ząb

2

leczenie kanalowe 2

wyczyszczony ząb

3

leczenie kanalowe 3

zastosowanie wypełnienia

4

leczenie kanalowe 4

wypełnienie permanentne

Leczenie kanałowe pozwala nam uratować ząb
przed koniecznością jego usunięcia.